Pouze do 18.7.2024 sleva 35% na celý sortiment nezlevněného zboží s kódem: CERVENEC24

Jak zjistit velikost prstenu

Jak zjistit velikost prstenu?

Jednou pravděpodobně i vy narazíte na problém. Chcete si udělat radost, ale kamenné obchody vás svou nabídkou neoslovily. Využijete internet. Vyberete si ten svůj vysněný. Jenomže... ty krásné stříbrné prsteny mají u sebe poněkud podivná číselná označení. Netušíte, co znamenají. Velikost prstenu? Aha. A jak ji správně zjistím? Naučíte se velikost prstenu jednoduše změřit. Zvládnete to sami doma, aniž byste se kvůli tomu museli vypravit do klenotnictví. A výsledek bude i poměrně přesný.

Co budete k měření potřebovat?

Vystačíte si navíc výhradně s domácími zdroji. Potřebovat budete obyčejný list jakéhokoli papíru, pravítko, nůžky a tužku. Z papíru si vystřihněte proužek asi centimetr široký, přibližně sedm centimetrů dlouhý. Obtočte jej okolo prstu, měřit byste měli v místě kloubu, to je totiž nejširší a vy přes něj musíte prstýnek přetáhnout. Příliš neutahujte, vybraný prsten by byl příliš těsný. Následně si tužkou přesně papír označte v místě, které odpovídá naměřenému obvodu vašeho prstu. Papír rozviňte a přiložte k pravítku. Podařilo se vám změřit si prst a onen údaj v milimetrech také znamená správnou velikost prstýnku.

Masivní prsten kupujte větší!

Samozřejmě byste si měli předem rozmyslet, který prst budete měřit, tedy kde chcete prstýnek nosit. Nezapomeňte také na důležité zákonitosti! Platí, že v případě masivních šperků je vhodnější větší velikost až o dvě čísla. Pokud jste si vybrali prsten tenčí, zvolte změřenou velikost.

Obvod prstu ovlivňuje teplota!

Zároveň si pamatujte, že naměřené hodnoty se mohou lišit i v průběhu dne, prsty vám totiž otékají. Nejlepší doba k měření je ráno. Správnou velikost prstenu byste se neměli pokoušet zjišťovat ani po námaze (cvičení), jinak se doberete k nepřesným výsledkům. Ideální jsou rovněž podmínky pokojové teploty.

TIP pro muže

Kupujete prsten jako dárek pro vaši drahou polovičku? Pomocí proužku můžete změřit i prsten, který si tajně vypůjčíte z její šperkovnice. Stačí jej vtočit do vnitřního obvodu kroužku a označit podobně jako při měření prstu.